Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/petsoru/public_html/qa-include/qa-db.php on line 66
köpeğim oyuncaklarını yiyor ne yapabilirim? - PetSoru.com
  • Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,711 soru

7,279 cevap

825 yorum

69,739 kullanıcı

köpeğim oyuncaklarını yiyor ne yapabilirim?

0 oy
köpeğim sürekli topunu bebeğini vb. oyununcaklarını kemirmiyor yiyor şimdiye kadar 2 oyuncak yedi pekinez cinsi 2 aylık ve erkek lütfen yardımm edinn!!!!!!!!!!!
31, Ocak, 2014 Köpek kategorisinde yağmur34 tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap

Yavru köpeklerin hareketli yapıları aşırı performansları aynı zamanda bu enerjilerini daha fazla harcamak için seçtikleri bir yoldur.Ayrıca süt dişleri sizlerin de bildiği gibi 4-4.5 aylıktan 6 aylık olana kadar kalıcı dişlerle değişecektir. Yani yavru köpeklerin diş kaşıntılarını giderme yöntemlerinden biri de oyun zamanında ısırma isteğidir. Hem daha sonraki yaşantılarında bunu alışkanlık haline getrmemesi için hem de o anda size ve eşyalarınıza zarar vermemeleri için onu bu huyundan vazgeçirmeye çalışmalısınız. 
Isırmaya alışan petinize tepkinizi mutlaka gösterin. Bir süre onunla oynamayın. Kendisine ait oyuncakları ile oynamayı öğretin. Diş kaşıntısı çocuklarda olduğu gibi fizyolojik bir olay olduğu için diş kaşıntısını giderecek ama asla ona zarar vermeyecek oyuncaklar sizin işinizi kolaylaştıracaktır.
Evde yalnız kaldığı zamanlarda bulunduğu ortamda terlik, kablo gibi zarar verebileceği eşyaların bulunmamasına dikkat edin.

http://www.pethekimi.com

www.pethekimi.com
1, Şubat, 2014 Süleyman ÜRKMEZ tarafından cevaplandı
28, Eylül, 2015 Süleyman ÜRKMEZ tarafından düzenlendi