Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/petsoru/public_html/qa-include/qa-db.php on line 66
kangal kopegim kuyrugunu isiriyor - PetSoru.com
  • Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,711 soru

7,279 cevap

825 yorum

69,739 kullanıcı

kangal kopegim kuyrugunu isiriyor

0 oy
Kangal kopegimin kuyrugunu isirib kanatiyor diye doktor kuyrugunu kesti.Boyunlukda taktik.15 sm biraktik.Ama kopegim hala kuyrugunu isirib kanatiyor.Ne yapmaliyim?
23, Mart, 2018 Köpek kategorisinde mete256 tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 oy

öncelikle geçmiş olsun.köpeğinizin kuyruğu ciddi anlamda doku zedelenmesi mi mevcuttuda kuyruk kesildi ? yoksa kuyruk ısırma davranışını engellemek için mi ? ikinci şıktan yola çıkarak yazıyorum köpeğiniz ayağını sürekli ısırma eylemi içine girseydi ayağı mı ampute edilecekti ? 

kuyruk ısırma eyleminin farklı nedenleri olabilir

alıntıdır

KÖPEKLERİN KUYRUK ISIRMASI VE KUYRUĞUNU KOVALAMASI

Köpeklerin kuyruklurını kovalaması veya ısırması sebepleri Psikolojik , Medikal veya çok nadirde olsa oyun için olabilir. Psikolojik sebepler ; sitres , korku , davranışı tetikleyen etkenler( aile fertlerinden birinin uzaklaşması eve yeni hayvan gelmesi ) gösterilebilir.
Medikal sebepler ; alerjiler(pire , gıda , kimyasallar(solunum yoluyla alınan) kaşıntıya sebep olabilir. Enfeksiyonel bakteriler , mantar enfeksiyonu , parazitler kaşıntı ve rahatsızlığa sebep olabilir.
Ağrı acı köpek ağrıyan acıyan bölgesini yalayıp ısırabilir.Travmalar eklem ağrıları bu davranışı tetikleyebilir.

24, Mart, 2018 ByHnD tarafından cevaplandı
0 oy

Merhaba  

Öncelikle Geçmiş olsun Ben Köpek Eğitmeni ve Davranış Uzmanı Barış Kılıç . 

Bu bahsettiginiz ddurum bazı köpeklerde  ender görülen nörupsilojik bir rahatsızlıkdan da kaynaklanabiliyor Çok istisnai bir durum olarak görülür Veteriner Hekimler tarafından Köpegin  kanatarak ve sürekli kuyrugunu kemirmesi risk  teşkil ettigi için de veteriner hekim tarafından kanuni olarak kuyruk kesilir Ama  yinede size önerim bu konu ile ilgili mutlaka uzman bir veteriner ve klinige başvurmanızdır. Köpek Bakımı ve Eğitimi Konusunda uzman yardımı isterseniz  http://www.istanbulkopekokulu.com Web sitemizdir. 

7, Temmuz, 2018 istanbulkopekokulu tarafından cevaplandı